KSeF nie wejdzie w życie w 2024 roku
W dniu 3 kwietnia 2024 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt zmian prawnych w zakresie Krajowego Systemu e-Faktur.
Jak korzystać z danych finansowych, aby zawsze być o krok przed konkurencją?
„Wielkim błędem jest teoretyzować, zanim ma się dokładne dane” – to słowa, które Sir Arthur Conan Doyle włożył w usta Sherlocka Holmesa. Naszym zadaniem, jako przedsiębiorców, jest wcielić się w rolę detektywa i odnaleźć sens, we wskazówkach, które daje nam nasza własna firma. Jej największym, niestety nie zawsze dobrze wykorzystywanym, zasobem są właśnie dane.
Harmonogram sprawozdawczy związany z zamknięciem roku obrotowego 2023
Ministerstwo Finansów potwierdziło, że w roku 2024 nie będzie zmian w terminach dotyczących sporządzania i składania sprawozdań finansowych oraz deklaracji CIT-8.
Nie odkładaj KSeF na ostatnią chwilę
Kilka dni temu Minister Finansów, Andrzej Domański, poinformował, że planowane wejście w życie od 1 lipca 2024 Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) roku zostało odroczone. Decyzja ta wynika z identyfikacji krytycznych błędów w systemie, które uniemożliwiają jego skuteczne wdrożenie w 2024 r.W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na zewnętrzny audyt systemu, a także planowane są konsultacje z przedsiębiorcami. Po zakończeniu audytu zostanie podana nowa data wdrożenia.
#firmaPoznaj różnice pomiędzy rachunkowością finansową uproszczoną, pełną oraz rachunkowością zarządczą i wybierz świadomie
Prowadzisz własny biznes? Osiągasz bardzo dobre wyniki i masz wciąż nowe pomysły na rozwój? To świetnie!W niniejszym artykule chciałabym przekonać Cię, dlaczego nie warto zwlekać z wdrożeniem pełnej rachunkowości finansowej oraz rachunkowości zarządczej i kontrolingu w organizacji.